Прегледай сърцето си безплатно в Болница „Лозенец” на 29 септември

Дата: 28.09.2012

Безплатно ще преглеждат кардиолозите в Болница „Лозенец“ по случай Световния ден на сърцето на 29 септември. За пациентите от страната болницата предлага и допълнителна възможност да зададат своите въпроси директно във Facebook.

В Деня на сърцето пациентите на Болница „Лозенец“ ще могат безплатно да „чуят“ и „видят“ сърцето си. Два кардиологични приемни кабинета, а при нужда и трети, ще обслужват безплатно пациентите на 29 септември от 8 до 16 ч. В тях всеки желаещ може да направи ЕКГ и консултация с кардиоспециалистите на болницата. По индивидуална преценка на лекуващия лекар на нуждаещите се ще бъдат правени и допълнителни изследвания.

Пациентите от страната, които не могат да бъдат прегледани в столицата този ден, ще получат възможността да зададат въпросите си на Facebook страницата на болницата. На въпросите ще отговаря лично доц. Пламен Гацов, завеждащ Клиниката по кардиология към лечебното заведение.

Световният ден на сърцето се чества от 1999 г. по инициатива на Световната федерация на сърцето, подкрепена от Световната здравна организация, ЮНЕСКО и други. В България този ден се отбелязва за първи път през 2001 г.

Основната цел на Световния ден на сърцето е да постави акцент върху превенцията и ограничаването на сърдечно-съдовите заболявания, които са причина за близо 30 на сто от смъртните случаи по света. През 2012 г. фокусът попада върху превенцията на жените и децата, които според статистиката са не по-малко застрашени групи.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 »

Любомир Спасов, дм
Директор на УБ „Лозенец“, декан на Медицинския факултет към СУ „Св. Кл. Охридски“