Официален старт на II Национална лятна академия по спешна медицина

Дата: 14.07.2012

На 14 юли бе открита официално II Национална лятна академия по спешна медицина. Сред гостите на събитието бяха проф. дбн Румен Панков, зам.-ректор научноизследователска и проектна дейност към СУ „Св. Климент Охридски“, д-р Красимир Кушев, дм, главен експерт в БЛС, Ангел Георгиев, председател на Националното представителство на студентските съвети (НПСС), Красимир Левентиев, директор „Продукти“, „Актавис”, и д-р Ангелов, Център за спешна медицинска помощ, София.

Проектът „II Национална лятна академия по спешна медицина“ е насочен към студентите по медицина от всички медицински университети и факултети в страната, като тази година в него ще вземат участие 120 студенти от цяла България.

Академията ще започне с двудневен обучителен модул в УБ „Лозенец“ – София, състоящ се от теоретични и практически занятия, които ще се проведат от лекари-анестезиолози и водещи специалисти в областта на спешните състояния. При следващата стъпка всеки участник става част от екип на Спешна медицинска помощ и Противошокова зала в градовете Пловдив, Варна, Бургас и София в рамките на една седмица.

„Провеждането на лятната академия по спешна медицина се налага от необходимостта студентите да придобият практически умения при овладяване на спешни състояния, застрашаващи човешкия живот, както в доболничната, така и в болничната помощ”, обясни Кирил Пенчев, национален отговорник „Обществено здраве“ към Асоциацията на студентите по медицина в България (АСМБ). „Отчетените отлични резултати и големият интерес на студентите по медицина в страната са причината проектът да се разшири в национален мащаб и да се проведе за втора поредна година, вече под формата на Национална лятна академия по спешна медицина“, добави още той.

Проектът се осъществява с партньорската подкрепа на Медицинския факултет при СУ „Св. Климент Охридски“, „Актавис България“, Университетска болница „Лозенец“, Студентски съвет на СУ „Св. Климент Охридски“, ВМА – София, МБАЛ – Бургас, МБАЛ – Пловдив, УМБАЛ – Варна, Националната асоциация на студентите по медицина в България и центровете за спешна медицинска помощ в Бургас, Пловдив, Варна и София.

Пациентът с първата белодробна трансплантация, извършена в България, бе изписан от УБ „Лозенец“

Дата: 09.12.2019

Всяка капка кръв е от значение... ❤️ Дарете кръв в УБ „Лозенец“

Дата: 04.12.2019