Доц. д-р Петър Петров стана почетен гражданин на гр. Монтана

Дата: 04.06.2012

Член на екипа на болница ,Лозенец“ бе удостоен от кмета на Монтана Златко Живков с почетния знак и званието „почетен гражданин“ по повод празника на града – Деня на Свети Дух. За значимия си принос в областта на медицината и високото признание на всички хора от Монтана, с най-голямото отличие на кмета на общината бе награден доцент доктор Петър Петров. Той е роден през 1939 година в Монтана и е ръководител на Клиниката по урология в Университетска болница „Лозенец“. Доцент Петров е един от водещите хирурзи уролози в страната. През 1965 година при откриването на болницата в Монтана извършва първата операция в града. Работил е в хирургиите на „Пирогов“, Александровска болница и Военномедицинска академия.

„Много хора от нашия град, оперирани и консултирани от него, се прекланят пред труда, достойнството, честта и добрината на доцент Петър Петров. Пословични са неговото трудолюбие и професионализъм“, се казва в предложението за награждаването му, внесено от общинските съветници Юлиян Александров, Павел Цочев, Павел Белински, Бойко Димитров, Ивайло Живков, Стилиян Христов, Румен Ерменков, Крум Милетиев и Светлин Николов.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 »

Велислава Димитрова Димитрова
Клиника по нефрология