На 1 юни болница „Лозенец“ преглежда безплатно всички деца

Дата: 30.05.2012

На 1 юни педиатрите в болница „Лозенец“ ще преглеждат безплатно всички деца до 18-годишна възраст. Инициативата е по повод Международния ден на детето.

Два детски приемни кабинета ще работят на 1 юни от 9 до 16 ч., в които д-р Татяна Стоева и д-р Десислава Христова ще посрещат всички малки пациенти, потърсили медицински съвет този ден. Прегледът е безплатен за деца до 18-годишна възраст и включва консултация и установяване на общото състояние. Последващите диагностични и терапевтични процедури се извършват срещу направления от НЗОК или заплащане по ценоразписа на болницата.

Денят на детето, или Международният ден за защита на децата, се чества на 1 юни в много страни по света. Празникът придобива популярност в България след 1949 година. В световен мащаб води началото си от 1925 г. по инициатива на Световната конференция по въпросите на детското здраве.

Калинка Цолова
Аптека