Болница „Лозенец“ почисти Южния парк на 12 май

Дата: 14.05.2012

Университетска болница „Лозенец“ и Медицинският факултет при СУ се присъединиха към инициативата на bTV „Да изчистим България за един ден“ на 12 май. В почистването се включиха над 300 медици, студенти, преподаватели и служители на болницата.

Своя принос към екоинициативата медиците дадоха, като почистиха района на Южния парк откъм улица „Козяк“. Доброволците бяха снабдени с чували за смет и работни ръкавици.

Със включването си в екоинициативата болница „Лозенец“ се опита да направи България по-чиста, по-уютна и по-красива. Районът около лечебното заведение и Южният парк бяха основните пунктове на акцията. По този начин екипът на болницата иска да допринесе за утвърждаването на парка като любимо място за спорт, отдих и разходки и отново ще напомни на своите пациенти и приятели за нуждата от спорт и здравословен начин на живот.

bTV дава старт на инициативата „Да изчистим България за един ден” през пролетта на 2011 г. Акцията от своя страна е част от световното движение Let’s Do It World!, което води началото си от 2007 г. в Естония. От тогава до сега чистенето на една страна за един ден вече се е превърнало в традиция. Освен това екоакцията през 2012 достига своя пик и се превръща в глобална.

Любомир Спасов, дм
Директор на УБ „Лозенец“, декан на Медицинския факултет към СУ „Св. Кл. Охридски“