Доц. д-р Велислава Димитрова Димитрова завършва специалност „Медицина“ в Медицинска Академия гр. София. Има признати клинични специалности „Вътрешни болести“, „Нефрология“ и „Клинична фармакология и терапия“, както и образователна и научна степен „Доктор“.
Придобива признати правоспособности за извършване на бъбречни биопсии под ехографски контрол и по Ултразвукова диагностика в нефрологията; Доплерова ехография в нефрологията; Абдоминална Доплерова ехография – второ ниво; Конвенционална ехография и ехография на повърхностни структури. Притежава сертификати за преминати обучения по GCP, обучение за диабетно болни в Heinrich-Heine Universitaet, Дюселдорф, Германия и редица други обучения.
От 2011 година работи в УМБАЛ „Лозенец“. От 2015 година е Доцент по Вътрешни болести и нефрология към МФ на СУ „Св. Климент Охридски“. Ръководител на „Катедра вътрешни болести, фармакология и клинична фармакология, педиатрия, епидемиология, инфекциозни и кожни болести“ към Медицински факултет на СУ „Климент Охридски“. Преподавател по вътрешни болести и нефрология към МФ на СУ. От 2015 е Началник на Клиника по нефрология в УМБАЛ „Лозенец“. Освен диагностичната и лечебна нефрологични дейности в нефрологичния кабинет, клиниката и болницата, участва в подбора на реципиенти за бъбречни трансплантации от трупен и жив донор. Участва в наблюдението и лечението на бъбречно трансплантираните болни. Член на Комисия по Етика.
Доц. д-р Димитрова има редица публикации в български и водещи международни списания с IF, участия с презентации и постери в национални и международни научни форуми, както и участва в написването на 5 учебника.
Член на Български Лекарски Съюз; Научно-медицинско дружество по нефрология, диализа и трансплантация, България - член на управителния съвет; EDTA, International Society of Nephrology; Българска Асоциация по Ултразвук в Медицината – БАУМ.
Доц. д-р Димитрова има подчертани клинични и научни интереси в областта на вътрешните болести, нефрологията, бъбречната трансплантология, клиничната фармакология и терапия, клиничните проучвания на нови лекарства и преподавателската дейност.